Groep 2 (kikkergroep)
mei 2012
De Kikkergroep van de Willem van Oranje
O, wat spannend....
Een nieuwe juf voor de klas, iets maken voor moederdag, de meivakantie en natuurlijk NA de meivakantie....'HET SCHOOLREISJE.'
U merkt het al, het zijn spannende tijden voor ons en de kinderen
Ook na de meivakantie gaan we weer werken aan een nieuw thema, 'Eet smakelijk.'
Eet smakelijk
Taal
Eten, wat is het soms moeilijk voor kleuters! Maar boodschappen doen is leuk en koken is nóg leuker. In dit thema zijn de kinderen bezig met eten en alles wat daarmee samenhangt. Ze pakken boodschappentassen uit, proeven blind en helpen Ko van zijn hik af te komen.
Ook doen ze allerlei activiteiten in het Pizzahuis. De kinderen bestellen er pizza’s, eten er pizza’s en bedienen klanten.
Ook het tellen van één tot en met twaalf is een centraal item van dit thema. Net zoals het koken van eten. Want de kinderen beleggen kartonnen pizza’s, maken fantasiesoep en bakken echte koekjes. Eet smakelijk!
Rekenen
Tijdens de activiteiten in het thema ´Eet smakelijk!´ helpen de kinderen Ko met het dragen van de boodschappen en dekken samen met hem de tafel voor de knuffels uit de huishoek.
Ook beschrijven de kinderen een gek recept voor een ´speelgoedsoep´ en beleggen ze een pizza volgens een recept.
Ten slotte zien en ervaren de kinderen welke leuke dingen ze allemaal kunnen doen met servetjes!
Wat een dolle boel!
Het thema sluiten wij af met 'een sportpicknickdag.' Na de vakantie krijgt u hier meer informatie over.
Groeten,
Ans, Ciska en Emilija